Google ابزار مبتنی بر هوش مصنوعی Visual Inspection را برای تشخیص نقص محصول منتشر می کند

گوگل سرویس Visual Inspection از مجموعه سرویس های جدید Google Cloud Platform (GCP) را راه اندازی کرده است که به تولیدکنندگان و مشاغل کمک خواهد کرد در هنگام بازرسی خط تولید کالاهای معیوب را تشخیص دهند. این اولین سرویس GCP غول فناوری است که به تولیدکنندگان اختصاص داده شده و از رشد ورود فزاینده گوگل به این صنعت حکایت دارد.

طبق گزارشات VentureBeat ، این نقص ها هر ساله  هزینه های زیادی  برای تولیدکنندگان به بار می اورند. هزینه های مربوط به تامین کیفیت 15 تا 20 درصد از درآمد فروش یک مارک تجاری را می بلعند. هوش مصنوعی  و بازرسی بصری با هدف حل این مشکل ، تولید کنندگان را قادر می سازد قبل از ارسال محصولات برای مشتریان ، بررسی کیفیت و اصلاح خطاها را انجام دهند.

با شناسایی چنین نقایصی در اوایل مراحل تولید ، کسب و کارها قادر خواهد بود تولید کلی خود را بهبود بخشد ، بازده را افزایش دهند و هزینه های مرجوعی را کاهش دهند. Visual Inspection دو کاربرد سطح بالا در تولید را پوشش می دهد: تشخیص نقص  و بازرسی خط مونتاژ.

با تنظیم دقیق نرم افزار برای مشخصات هر کسب و کار ، هوش مصنوعی Visual Inspection می تواند نقایص احتمالی را به صورت برخط و  real-time تشخیص دهد . از اولین کاربران این سرویس جدید می توان به رنو ، فاکسکان و کیوسرا اشاره کرد.

گوگل عنوان کرده است که نرم افزار  می تواند انواع دسته بندی محصولات از لحاظ کیفیت محصول را 300 برابر  سریع تر از انسان برچسب گذاری نماید . دقت نرم افزار با قرار گرفتن در معرض محصولات  بیشتر با گذشت زمان افزایش می یابد.


هوش مصنوعی Visual Inspection در برابر Amazon’s Lookout for Vision قرار خواهد گرفت  ، یک سرویس ابری مشابه که تصاویر را با استفاده از بینایی ماشین برای تشخیص نقص در کالاهای تولید شده تجزیه و تحلیل می کند ، البته قابل توجه است که نرم افزار آمازون در مقایسه با Google حداقل به 30 تصویر پایه نیاز دارد اما نرم افزار گوگل فقط به 10 تصویر پایه نیاز دارد.


مدیر گوگل کلود عنوان کرد ; هوش مصنوعی ثابت کرده است که به ویژه در کمک به خودکار کردن روند کنترل کیفیت بصری برای تولید کنندگان می تواند بسیار مفید باشد- نقطه  ضعفی که  صنعت همواره با ان درگیر بوده است.  امیدواریم که شرکت های بیشتری در این حیطه فعالیت کنند زیرا همچنان به یافتن راه های جدید و نوآورانه برای استقرار هوش مصنوعی در مقیاس بزرگ نیاز است.  

طراحی سایت الهام بخش ; استارتاپ لوسید موتورز

در این بخش به معرفی و بررسی وب سایت هایی می پردازیم که رابط کاربری مدرنی دارند و جوایز طراحی همچون awwwards را نصیب خود کرده اند . در این پست وب سایت استارتاپ lucidmotors را معرفی می کنیم که در زمینه تولید خودروهای برقی و خودران در سال 2020 اولین محصول خود را برای حضور در کنار تسلا عرضه نموده است.

تاریخ : 1400/03/29  

 

بخوانید

بهترین موزه ها و گالری های هنری آنلاین برای بازدید از خانه

در این پست بهترین گالری های هنری و موزه های آنلاین برای نمایش فرهنگ و تاریخ در خانه را به شما پیشنهاد می کنیم. گالری های آنلاین ممکن است یکی از معدود راه ی شما برای دیدن فرهنگ و هنر در سالهای اخیر بوده باشد و اکنون نیز با شیوع بیماری کرونا استفاده از انها مرسوم تر است.

تاریخ : 1400/03/30  

 

بخوانید

7 روند ویرایش عکس که در سال 2021 در اینستاگرام محبوب خواهد شد

روندهای ویرایش عکس به ویژه در اینستاگرام به سرعت می آیند و می روند. با ظاهر شدن تقریباً روزانه برنامه های جدید ویرایش عکس ، همگام شدن با جلوه ها و فیلترهای مرسوم و مد واقعا این روزها کار سختی است.، ما در ادامه 8 روند ویرایش عکس Instagram را که در سال پیشرو محبوب خواهد شد را به اشتراک می گذاریم:

تاریخ : 1400/03/30  

 

بخوانید


Privacy Preference Center