بهترین کتابخانه های جاوا اسکریپت برای طراحان سایت

ظاهر و نحوه تعامل یک وب سایت به اندازه محتوای موجود در سایت یک شرکت درباره برند  و اهداف آن  سخن می گوید. طراحی وب سایت جدید برای یک برند یک روند هیجان انگیز است و طراحان حرفه ای تلاش می کنند  تدابیر ویژه ای را به عمل آورند تا اطمینان حاصل کنند که طراحی سایت جدید پیامی را که فرد یا کسب و کار  تلاش میکنند به مخاطبان خود منتقل کنند ، نشان دهد.

وقتی درگیر طراحی سایت جدید هستید ، اطمینان از اینکه ظاهر و عملکرد وب سایت به طور یکپارچه عمل می کند برای موفقیت کلی سایت حیاتی است. بنابراین چه ابزاری به شما کمک می کند تا مطمئن شوید همه چیز به همان زیبایی که به نظر می رسد کار می کند؟ در اینجا 7 کتابخانه جاوا اسکریپت برای طراحان وب سایت   معرفی شده است.

Anime.js

Anime.js یک کتابخانه متمرکز بر انیمیشن است ، تولید انیمیشن های پیچیده ای  که در یک صفحه همپوشانی دارند یا به عملکرد کاربردی خاصی بستگی دارد ، را  آسان می کند. البته راهی برای ترسیم اشکال جدید با استفاده از این کتابخانه وجود ندارد ، اما روشهای مختلفی را برای متحرک سازی اشکال از پیش ساخته شده ارائه می دهد تا متناسب با نیازهای شما باشد.

به طور معمول ، Anime.js با کتابخانه های دیگری همراه است زیرا شما نمی توانید اشکال جدیدی ایجاد کنید ، بنابراین هنگامی که طراحی  سایتی کاملاً تعاملی با انیمیشن های پیچیده زیادی در دست اقدام دارید ، این کتابخانه را به خاطر بسپارید. چند نمونه از انیمیشن های ایجاد شده توسط Anime.js را ببینید تا ایده بگیرید که چگونه می تواند به ایجاد سایت بعدی شما کمک کند.

برای تصویرگری و رندر دو بعدی ، PixiJS یک گزینه عالی است. خواه یک بازی ساده باشد یا فقط بخواهید وب سایت شما یک تجربه جذاب برای مشتریان داشته باشد ، این کتابخانه  می توانید به شما در متحرک سازی و مدیریت عناصر دو بعدی در طراحی سایت کمک  کند.

اگر با Adobe Flash آشنایی دارید ، PixiJS  یک انتخاب عالی برای شما باشد ، زیرا از یک API استفاده می کند که با استفاده از آن نرم افزار ساخته شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد PixiJS به وب سایت آنها مراجعه کنید همچنین با چند مجموعه آموزشی را بررسی کنید تا متوجه شوید آیا گزینه مناسبی برای پروژه بعدی شماست!

D3.js

ارائه داده های مهم راهی عالی برای اثبات ارزش کسب و کار به مشتریان بالقوه است. متأسفانه ، قالب های سنتی ارائه داده از منظر بصری جذاب نیستند. D3.js در واقع ابزاری فراگیر برای طراحانی است که باید داده ها ی انلاین را نمایش دهند.

D3.js ممکن است ابزارهای زیادی داشته باشد اما اگر ابزار ساده تری بخواهید ، Chart.js را توصیه می کنیم. دامنه گزینه ها به 8 سبک نمودار (خطی ، میله ای ، پای ، قطبی ، حبابی ، پراکندگی ، مساحت و مخلوط) محدود شده است ، و سهولت استفاده از آن تقریباً بی نظیر است. اگرچه استفاده از آن ساده تر است ، اما Chart.js فقط به صورت  canvas ارائه می شود ، بنابراین تا زمانی که پروژه شما به پشتیبانی SVG نیازی نداشته باشد ، ابزاری عالی است. 

ReactJS

React کتابخانه ای است که به طراحان کمک می کند تا اجزای تعاملی را در یک سایت ایجاد کنند. رابط های کاربری از مهمترین اجزای یک وب سایت هستند زیرا آنها پلی هستند که مخاطبان شما  از طریق آنها با عناصر مختلف موجود در سایت تعامل دارند.

ایده های جدید را امتحان کنید و توانایی های کامل کتابخانه React را کشف کنید برای شروع این آموزش عملی را ببینید.

Glimmer

Glimmer یکی از سریعترین موتورهای رندر DOM است ، تمام الگوهای شما را در کد سطح پایین اجرا می کند تا سایت شما با بالاترین سرعت و عملکرد کار کند. با اکثر ابزارهای توسعه به خوبی کار می کند و از آنجا که از چارچوب توسعه Ember بهره می برد ، توسعه دهندگان آشنا با این سیستم با این کتابخانه راحت هستند.

می توانید از Glimmer در خارج از چارچوب Ember نیز استفاده کنید ، بنابراین اگر ایجاد اجزای UI سبک که سرعت سایت شما را کاهش نمی دهند از اولویت های اصلی است ، آن را بررسی کنید. می توانید کتابخانه را بارگیری کنید یا راهنماهای مفیدی برای استفاده از Glimmer در وب سایت مربوطه پیدا کنید.

Zdog

انیمیشن هایی که نمی خواهند درگیر موتورهای گرافیکی سه بعدی پیچیده شوند را در منبع مفیدی کانند Zdog پیدا کنید. یک تجربه "شبه 3D" که نقاشی ها را در فضای سه بعدی طراحی می کند ، اما آنها را به صورت اشکال مسطح ارائه می دهد ،  فقط با استفاده از چند ترفند بصری ، Zdog انیمیشن های مسطح را 3 بعدی نشان می دهد .
طرح ها و ابزارهای ایجاد وب پالت رنگی بروز در طراحی سایت

جدیدترین روندهای طراحی وب ، رقابت شدید بین رنگ و تایپوگرافی را برای تسلط بر تجربه بصری کاربران نشان داده است. پالت های رنگی براق و پرشور هیجان انگیز هستند ... ، رنگ و تحرک احساس را تحریک می کنند و کیفیت سایت طراحی شده را فراتر از سادگی بصری می برد.

تاریخ : 1400/03/26  

 

بخوانید

کتابخانه ها و ابزار طراحی انیمیشن جهت UI سایت

طراحان وب در نسل حاضر علاقه فراوانی به ایجاد تجربه متحرک سازی در سایت و انیمیشن هستند - این شگرد نه تنها برای طراحی سایت شما ارزش افزوده ایجاد می کند و به ظاهر و احساس سایت جلوه می بخشد، بلکه برای جلب نظر و حیرت بازدیدکنندگان و نگه داشتن آنها برای مدت بیشتر در سایت کمک می کند .

تاریخ : 1400/03/29  

 

بخوانید

گرادیان های مرسوم در طراحی سایت و ابزار طراحی

امسال شاهد بسیاری از گرادیان های رنگی با پالت های از رنگی های پر حرارت و اشکال نامنظم با افکت های مختلف هستیم. گردایان ها در حال حاضر بطرف سادگی در حرکت هستند ، اما از نظر روند بیشتر مورد توجه قرار گرفته اند ، مشخص ترین مورد استفاده آنها در عناصر ثانویه در ترکیب اجزای صفحه است ، مانند اجزای شناور ، عناوین و مطالب تایپوگرافی ، عناصر سه بعدی ، آیکون ها و موارد دیگر.

تاریخ : 1400/04/01  

 

بخوانید


Privacy Preference Center