کتابخانه ها و ابزار طراحی انیمیشن جهت UI سایتطراحان وب در  نسل حاضر علاقه فراوانی به ایجاد تجربه متحرک سازی در سایت و انیمیشن هستند - این شگرد نه تنها برای طراحی سایت شما ارزش  افزوده ایجاد می کند و  به ظاهر و احساس سایت جلوه می بخشد، بلکه برای جلب نظر و حیرت بازدیدکنندگان و نگه داشتن آنها برای مدت بیشتر در سایت کمک می کند .

البته که شکاف بین طراحی وب و توسعه کاملا وجود دارد. اما امروزه ، هر توسعه دهنده (خوب) از اهمیت یک وب سایت خوش چهره آگاه است. بله ، یک وب سایت جدا از بی عیب و نقص بودن در مورد ویژگی های عملکرد آن ، باید برای بینندگان جذاب باشد. منظور ما این است که رنگ و لعاب  سایت عالی باشد، بخشها کاملاً منظم باشند، تمام صفحهات  کاملاً رسپانسیو باشند... اما  همه ماجرا این نیست. وب سایت طراحی شده باید خیره کننده و متفاوت باشد..

  در پست امروز ، ما کتابخانه ها و ابزاری را برای کمک به شما در ایجاد انیمیشن های خیره کننده و حرفه ای ،  معرفی می کنیم!

  با کتابخانه های ساخت انیمیشن UI شروع می کنیم ، بنظر من  لیست خوبی برای کار:

  Popmotion

  کتابخانه های از انیمیشن های ساده و در عین حال عالی برای ایجاد یک تجربه کاربری هیجان انگیز ،  ما با ادعای تیم Popmotion موافق هستیم که می گویند "The animator's JavaScripttoolbox" هستند.

  ویژگی های اصلی عبارتند از:

  • پشتیبانی از فریم های کلیدی ،
  • با TypeScript  نوشته شده و بسیار پایدار است
  • کمتر از 5 کیلوبایت بهینه شده است
  • انیمیشن ها با Framer Motion متحرک می شوند.
  • توابع قابل حمل در هر محیط JS
  PopMotion - UI Libraries and Tools

  Velocity.js

  این موتور انیمیشن بخاطر  سرعت فوق العاده معروف شده است - هم توسعه دهندگان و هم کاربران از این واقعیت استقبال می کنند . این موتور انیمیشن دارای API مشابه jQuery’s $ .animate () است و می تواند  Zepto ، jQuery ، DOM  را برای استفاده بومی کند. جای تعجب نیست که مارک های بزرگی مانند WhatsApp ، Windows ، Uber ، Samsung و بسیاری دیگربه Velocity اعتماد   دارند.

  AnimeJS

  ساده ، اما قدرتمند - همانند API آن. این کتابخانه سبک جاوا اسکریپت با ویژگی های SVG ، DOM ، ویژگی های CSS و اشیا جاوا اسکریپت کار می کند.

  AnimeJS - UI Libraries and Tools

  CSShake

  قابلیت لرزش را روی یک عنصر وب اعمال کنید ، CSS Shake طیف گسترده ای از نسخه ها را به شما ارائه می دهد ، در پیدا کردن مورد مناسب برای یک دکمه یا هر چیز دیگری که می خواهید در یک سایت برجسته کنید مشکلی نخواهید داشت.

  CSShake - UI Libraries and Tools

  Bounce.js

  Bounce هم یک ابزار است و هم یک کتابخانه JS که به شما امکان می دهد انیمیشن های keyframe با جذابیت CSS3 ایجاد کنید. از این ابزار می توان برای تولید فریم های کلیدی ثابت استفاده کرد که به JavaScript اضافی نیاز ندارند ، با این وجود همیشه می توانید از کتابخانه Bounce.js برای تولید آنها استفاده کنید.

  Bounce.js - UI Libraries and Tools

  Mo JS

  وب سایت خود را با موشن گرافیک خوشمزه کنید! Mo JS یک کتابخانه حرکت گرافیکی جاوا اسکریپت است که ، در مقایسه با سایر ابزار، روش ساخت و انیمیشن کد متفاوتی دارد. ویژگی های اصلی برجسته این کتابخانه عبارتند از:

  • خیلی سریع است
  • مبتنی بر ریتینا  
  • متن باز
  • مدولار
  •  API امکان کنترل کامل انیمیشن را فراهم می کند
  • قابل تنظیم

  همچنین اجزای داخلی برای ایجاد انیمیشن از ابتدا تنظیم هستند، و ابزارهایی که  می خواهید استفاده کنید روند ساخت کار را آسان تر می کنید .


  Mo JS - UI Libraries and Tools

  ScrollReveal JS

  یکی دیگر از کتابخانه های جاوا اسکریپت برای ایجاد انیمیشن های شگفت انگیز با جلوه پیمایشی. در نگاه اول ممکن است کمی پیچیده به نظر برسد ، اما کار با آن بسیار آسان است !

  ScrollReveal JS - UI Libraries and Tools

  The GreenSock Animation Platform (GSAP)

  پلت فرم انیمیشن GreenSock کتابخانه ای است که بر روی JavaScript و HTML5 ساخته شده است بنابراین طراحان UI می توانند از ساخت انیمیشن ها با استفاده از بوم ، jQuery ، SVG   لذت ببرند.


  انیمیشن های GSAP بسیار روان و عملکرد بالای دارند. علاوه بر این ، تیم پشتیبان GSAP ابزارهای مختلفی را ایجاد کرده است تا روند ایجاد انیمیشن شما را به ساده ترین شکل ممکن انجام شود: TweenLite ، TweenMax ، TimelineLite ، TimelineMax.

  The GreenSock Animation Platform - UI Libraries and Tools

  Magic Animations

  این کتابخانه ، همانطور که در نام آن آمده است - به شما قدرت جادویی می دهد! وقتی صحبت از قابلیت ها و ویژگی ها می شود ، این کتابخانه واقعاً چشمگیر است. ایجاد twisterInDown ، ناپدید شدن ، مبادله عناصر و موارد دیگر ... کار کردن و استفاده از این کتابخانه به شما حس بازی می دهد !

  Magic Animations - UI Libraries and Tools

  Hover.css

  کتابخانه ای که برای افزودن درخشش به دکمه های وب سایت و سایر عناصر UI طراحی شده است. Hover.css دارای طیف گسترده ای از انتقالهای 2D و انیمیشن های جذاب است.

  Hover.css - UI Libraries and Tools

   

  طراحی تجربه کاربری با طراحی وب سایت پایان نمی یابد

  طراحی UX با وب سایت شما پایان نمی یابد طراحی تجربه کاربری چیزی است که بیشتر ما با وب سایت های آن ارتباط برقرار می کنیم. اما باید طراحی تجربه کاربری را فراتر از وب سایت گسترش دهیم.

  تاریخ : 1400/03/24  

   

  بخوانید

  7 مهارت که یک طراح سایت در سال 1400 برای پیشرفت نیاز دارد

  طراحی وب یک زمینه در حال پیشرفت است. آن دسته از حرفه ای ها که مدت زیادی در صنعت بوده اند شاهد عرضه محصولات جدید و بیشتر بوده اند ، ایده های بیشتر نوید رشد بیشتری از سایر صنایع را در طراحی سایت ایجاد کرده است.

  تاریخ : 1400/03/25  

   

  بخوانید

  طرح ها و ابزارهای ایجاد وب پالت رنگی بروز در طراحی سایت

  جدیدترین روندهای طراحی وب ، رقابت شدید بین رنگ و تایپوگرافی را برای تسلط بر تجربه بصری کاربران نشان داده است. پالت های رنگی براق و پرشور هیجان انگیز هستند ... ، رنگ و تحرک احساس را تحریک می کنند و کیفیت سایت طراحی شده را فراتر از سادگی بصری می برد.

  تاریخ : 1400/03/26  

   

  بخوانید
  

  Privacy Preference Center